Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza kalıcı giriş yaratıcı ve uyma eden biriyseniz, örneğin 2 güneş önce bakmış olduğunuzda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın aracısız çallıkındığını tespit etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çallıkındı demeden önce son bir denetçi bile arkadaş, kardeş evet da hesabı uyma eden yakınlarımızdan denetçi sağlamaktır. Samimi başüstüneğunuz kişilere uyma etmiş olduğu kişmüterakki gözden geçirmesini, düzgüsüz bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat çoklukla kullanıcı adınızı bileğkonutirmektedir, saldırganların sizin hesabınız muhtevain belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çallıkışın.
Instagram Hesabı Nasıl Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çallıkındı ise bunun mirlıca sebepleri şunlardır:

E-eğilimli adresinize gelen ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz düzmece e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sözde Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran düzmece maillerdir. Dikkatli bakılmış olduğunda web bulunak kısmının instagram.com evet da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde yer düz linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çallıkınabilir.
Takipçi arttırmak muhtevain kullanılan web siteleri evet da taşınabilir uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar çoklukla Instagram ilişkisı istediği muhtevain şifrenizi allıkırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir kişi şifrenizi ççekmek muhtevain size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çallıkınan bir müşterimize saldırgan “DM” ile ulaşıp, uymaçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun muhtevain bile şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişyavuz farklı metotlarla ikna ika yöntemidir. Saldırganlar kişmüterakki “hesabın tehlikede” “uymaçini arttıralım” kabil sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çallıkınan Instagram Hesabı Nasıl Sonuç Cebinır?
Instagram hesabı çallıkınan evet da hacklenen zevat muhtevain ne yazık ki çok çokça racon bulunmuyor. Instagram tarafından bu konuda çok çokça hamil sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çallıkındı” diyerek aslında gayrı kişilerin hesabını çalmaya çallıkışan kişilerin olması.

1.Politika: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama ilişkisı almaya çallıkışın. Eğer şifre sıfırlama ilişkisı gelirse derhal şifreyi bileğkonutirin ve takkadak arkası sıra “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini sağlayıp hesabı güvene karşı.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deneyim ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Politika: Instagram hesabınız çallıkındığında elektronik posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram oranlama şifreniz bileğkonutiğinde yahut kullanıcı adınız bileğkonutiğinde elektronik posta hesabınıza tadil bildirimi allıkırsınız. Instagram hesabını çdüz saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zaten bileğkonutirirler. Instagram tarafından geldiğine sakıncasız başüstüneğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğkonutirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğkonutiren sen bileğilsen, hesabını güvene allık” evet da ara sıra “bileğkonuikliği geri allık” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında karşınıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslısınız fakat çoklukla saldırganlar elektronik posta adresini bileğkonutirdiği muhtevain sizde bu görüntülük çıkmaz ve direk olarak “güvenlik kodu allık” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?