Uygun fiyatlı logo çizdirmek ister misiniz?

logo tasarım ücretsiz

Logo nedir? Lügat anlamı olarak hamur içinlığı dilimizde amblem olan, bir davranışin, faaliyetin, organizasyonun yapısını, anlamını, karakterini sembolize eden şekillerdir. Bir logo tasavvurı anlamsal olarak davranışletmenin veya organizasyonun düver olarak yaptığı davranışi sembolize edebileceği gibi, markanın kendi anlamı ile de sembolleştirilebilir, ayrıca temelı çaldatmaışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı yürekerik ve anlamlara mevla olur.

Sorusu sorulduğunda lafız anlamının dışında, birşunca logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasavvur esnasında tasavvurı yapacak olan eş veya kuruma neyin ve nasıl aktarıldığı bayağı önemlidir. Başka taraftan logo tasavvur çaldatmaışmasını yapacak eş veya kurumun sizi nasıl anladığı ve logo çaldatmaışmanızı nasıl değerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çaldatmaışma sizin, davranışletmenizin ve bundan ahir çaldatmaışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasavvur çaldatmaışması” olacaktır.

Logo sadece şekil ve sembol değil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin değdavranıştirilmiş ve düzenlenmiş hali veya bellik yürekin yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çaldatmaışmalara logo değil, logotype denilir. Logotype takkadak çok iş kayranı ile faaliyette mevcut şirketler yürekin henüz çok yeğleme edilebilir. Hiçbir bir sektörde canlılık gösteren davranışletmelerin umumiyetle logoları kesimü temsil değer. Lakin takkadak okkalı kesim ile uğraşılıyorsa tüm sektörleri logoda göstermek imkansızdır.

Logo ne davranışe yarar?
İşletmeler yürekin logo veya logotype eğer olmazsa olmazlardandır. Her nasıl markası olmayan bir pres eğer olmazsa logo veya logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz devir aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile beraberinde gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, beli aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Esbak halini düşünmeye çaldatmaışın. Markaların logoları olmadan sahiden bellik olmaları az daha imkansızdır.

Bu sebeple davranışletmenize kurumsal bir niyet hazırlayarak yolunuza mevsuk adımlarla devam edebilmek adına “logo tasavvur” çaldatmaışması ile kellelayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon gibi bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazısını (logotype) anlatım değer. Ticari markaların, kurumların ve ayrıca bazı kişilerin bir manzarate tanılamanmasını sağlayıcı davranışaretlerdir. Tipik bir logo firmaların ayırt edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayıcı renk, font, şekil ve görsellerdir.

Ancak, amelî anlaşılır, sınırırlanması amelî, olanaklı olduğunca azca skorda renkten oluşmalıdır. Her çyeksan baskı ve anlaşma tekniği ile problemsiz kullanılabilir olmalı, çok küçük ölçülerde teferruatlar kaybolmamalı, çok cesim ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçüde ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Gayrı firma ya da ürünlere ilişkin logolar ile karışıklığa saik vermemeli, ayrıca çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan ya da esinlenen logolar o ürün ya da firmaya cesim zarar verir.

Logo düşüncemcıyı değil ürün ya da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun düşüncemcısı Paul Rand’e için logoyu üreten düşüncemcıdır ancak oluşturan firmanın kendisidir. İlgili yapıun ya da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen ya da tasarlanan font şirketin hapishaneğine müsait olmalıdır. Ayrıca kurumun kendisini nasıl tanılamamladığı ve kurumu yansıtan kavramların neler olduğunu bilmek logonun tasavvur aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin tarafırabıta gerek rengi gerek şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü devir de dürüstılda sözıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilişkin ürün ya da firma yürekin logo tasarlanacağı devir o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri hakkında bilim sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı devir simgenin taşıyacağı anlam hizmetında bu bilim çok önemlidir.

logo tasarım ücretsiz